O KNIZE

Recenze:

21. 8. 2016 Daramegan

25. 9. 2016 Bichliččin blog

3. 10. 2016 video od Bichliččin blog (od 8:33)

9. 10. 2016 Svět mezi řádky 

23. 2. 2017 Co ta holka čte?!?

Rozhovory:

5. 5. 2016 rozhovor pro Pražský deník

24. 11. 2016 rozhovor pro CBDB.cz 

29. 1. 2017 rozhovor pro projekt Podporujeme české autory

Ilustrace a obálku vytvořila Tereza Štěpánková, jejíž tvorbu můžete najít na DeviantArtu nebo FB stránkách.

Kniha byla vydaná za pomoci pana Jiřího Noska a jeho rodinným Nakladatelstvím Klika. Pro zájemce, kteří si chtějí také vydat svou vlastní knihu, doporučuji blog pana Noska, kde jsou články o vydání knihy, marketingu, grafické úpravě či o tom, jak získat peníze pro uskutečnění Vašeho snu. 

Název Ze života blbky napovídá, že nemůžete očekávat hluboké (ostatně ani mělké) zamyšlení nad tím, jak globální oteplování ovlivní život lišky polární, nevyvolá diskuzi na téma palmového oleje a ani nepojednává o nuklidech štěpitelných tepelnými neutrony. Je to oddechové čtení pro ženy a pro odvážné muže, kteří se nebojí nahlédnout do nepochopitelného myšlení ženy, která ''ví, co chce''. Však Vy víte, že neví, co chce. Ale i tak to chce hned, protože už včera bylo pozdě.

Až si knihu přečtete, neptejte se mě, co z toho jsem zažila a která z postav je skutečná. Dana Browna byste se také neptali, jestli nemá na zadku vypálený cejch iluminátů. A té dámy, co napsala 50 odstínů šedi, byste se také neptali, který bičík má nejraději (tedy někteří by se možná ptali, ale já osobně nemusím vědět všechno). Proto musím dodat, že všechna jména a postavy v knize jsou smyšlené a jakákoli podobnost se skutečnými osobami, ať už živými či mrtvými, je naprosto a zcela náhodná. (A ano, během psaní nebylo ublíženo žádnému zvířeti.)

Kniha neaspiruje na ''bezceler'' roku, ani na cenu nejoblíbenější terč knižních kritiků. Účelem je jen někomu zkrátit čekání u zubaře či rozptýlit nervozitu před zkouškou. V takových případech skutečně oceníte její kvalitu a přínos do Vašeho života. V jiných případech ji možná ani nevezmete do ruky.

ZE ŽIVOTA BLBKY

Míváte někdy den blbec, kdy si říkáte, že tohle se může stát jen Vám? Sníte o něčem či o někom a když to něco či někoho dostanete, tak zjistíte, že chcete úplně něco jiného? Zamilujete se nepochopitelně do naprosto nevhodného partnera a po čase si říkáte, kam jste dali oči a mozek? Přesně takové situace zažívá mladá holka, která si svoje trapasy a životní eskapády zapisuje do deníku. Možná si ho vede pro to, aby si později připomínala své zážitky a partnery, možná ho píše pro to, aby mohla uspokojit Vaši touhu zasmát se cizímu neštěstí.

ZE ŽIVOTA BLBKY 2

Možná jste si při četbě prvního dílu říkali: Je tohle vůbec možné? Skutečně čtu knihu nebo někdo tajně sledoval můj život? A může to být ještě horší?
Na poslední otázku mohou čtenáři najít odpověď v této knize. Kdo očekával zmoudření mladé dívky, může si o něm nechat zdát. Jaký by to byl život blbky bez trapasů, hloupých řečí a komplikovaných mezilidských vztahů?

Knihu můžete najít v Československé bibliografické databázi i v Databázi knih, kde ''blbku'' můžete hodnotit, psát k ní recenze anebo si přečíst názory ostatních čtenářů.