KNIHY

Název Ze života blbky napovídá, že nemůžete očekávat hluboké (ostatně ani mělké) zamyšlení nad tím, jak globální oteplování ovlivní život lišky polární, nevyvolá diskuzi na téma palmového oleje a ani nepojednává o nuklidech štěpitelných tepelnými neutrony. Je to oddechové čtení pro ženy a pro odvážné muže, kteří se nebojí nahlédnout do nepochopitelného myšlení ženy, která ''ví, co chce''. Však Vy víte, že neví, co chce. Ale i tak to chce hned, protože už včera bylo pozdě.

Až si knihy přečtete, neptejte se mě, co z toho jsem zažila a která z postav je skutečná. Dana Browna byste se také neptali, jestli nemá na zadku vypálený cejch iluminátů. A té dámy, co napsala 50 odstínů šedi, byste se také neptali, který bičík má nejraději (tedy někteří by se možná ptali, ale já osobně nemusím vědět všechno). Proto musím dodat, že všechna jména a postavy v knize jsou smyšlené a jakákoli podobnost se skutečnými osobami, ať už živými či mrtvými, je naprosto a zcela náhodná. (A ano, během psaní nebylo ublíženo žádnému zvířeti.)

Knihy neaspirují na ''bezceler'' roku, ani na cenu nejoblíbenější terč knižních kritiků. Účelem je jen někomu zkrátit čekání u zubaře či rozptýlit nervozitu před zkouškou. V takových případech skutečně oceníte její kvalitu a přínos do Vašeho života. V jiných případech ji možná ani nevezmete do ruky.

ZE ŽIVOTA BLBKY

Míváte někdy den blbec, kdy si říkáte, že tohle se může stát jen Vám? Sníte o něčem či o někom a když to něco či někoho dostanete, tak zjistíte, že chcete úplně něco jiného? Zamilujete se nepochopitelně do naprosto nevhodného partnera a po čase si říkáte, kam jste dali oči a mozek? Přesně takové situace zažívá mladá holka, která si svoje trapasy a životní eskapády zapisuje do deníku. Možná si ho vede pro to, aby si později připomínala své zážitky a partnery, možná ho píše pro to, aby mohla uspokojit Vaši touhu zasmát se cizímu neštěstí.

ZE ŽIVOTA BLBKY 2

Možná jste si při četbě prvního dílu říkali: Je tohle vůbec možné? Skutečně čtu knihu nebo někdo tajně sledoval můj život? A může to být ještě horší? Na poslední otázku mohou čtenáři najít odpověď v této knize. Kdo očekával zmoudření mladé dívky, může si o něm nechat zdát. Jaký by to byl život blbky bez trapasů, hloupých řečí a komplikovaných mezilidských vztahů?

Knihy můžete najít v Československé bibliografické databázi (první díl & druhý díl) i v Databázi knih (první díl & druhý díl), kde ''blbku'' můžete hodnotit, psát k ní recenze anebo si přečíst názory ostatních čtenářů. 

Recenze:
21. 8. 2016 Daramegan
25. 9. 2016 Bichliččin blog
3. 10. 2016 video od Bichliččin blog (od 8:33)
9. 10. 2016 Svět mezi řádky
23. 2. 2017 Co ta holka čte?!?
Rozhovory:
5. 5. 2016 Pražský deník
24. 11. 2016 CBDB.cz
29. 1. 2017 projekt Podporujeme české autory

Ilustrace a obálky vytvořila Tereza Štěpánková, jejíž tvorbu můžete najít na DeviantArtu nebo FB stránkách.

Knihy byly vydány za pomoci pana Jiřího Noska a jeho rodinným Nakladatelstvím Klika. Pro zájemce, kteří si chtějí také vydat svou vlastní knihu, doporučuji blog pana Noska, kde jsou články o vydání knihy, marketingu, grafické úpravě či o tom, jak získat peníze pro uskutečnění Vašeho snu.